>

Aluminiowe

Żaluzja Aluminium Krakok

Żaluzje Aluminiowe, Krakok od 1999r.

Żaluzje aluminiowe poziome służą do regulacji naturalnego oświetlenia, ukrycia wnętrza przed spojrzeniami z zewnątrz bez ograniczania dostępu światła. Latem doskonale chronią pomieszczenia przed przegrzaniem obniżając temperaturę wewnątrz o 7-9°C (aby osiągnąć taki efekt należy wietrzyć pomieszczenia nocą, a w dzień trzymać okna zamknięte z opuszczonymi żaluzjami). Zimą dzięki żaluzjom temperatura w pomieszczeniu zwiększa się o 2°C. 

Żaluzje aluminiowe są dość trwałą inwestycją – przy normalnym użytkowaniu mogą posłużyć nawet kilkanaście lat. Czyszczenie za pomocą suchej szmatki w przypadku taśmy aluminiowej, przy lakierowanych stosujemy np. płyn do mycia naczyń. Lamele (pióra) tych żaluzji poziomych wykonane są z taśmy aluminiowej lakierowanej o szerokości 25mm (żaluzje standardowe).

Żaluzje Aluminiowe 2

Możemy również zaproponować Państwu żaluzje Venus – posiadają one wiele zalet zarówno pod względem funkcjonalnym jak i dekoracyjnym. Montaż w tzw. „światło szyby”, dekoracyjna rynna górna oraz standardowo stosowane prowadzenie boczne na żyłkach powodują, iż żaluzja tworzy z oknem jednolitą całość. Podnoszenie, jak również obrót lamel odbywa się za pomocą łańcuszka.

Żaluzje aluminiowe mogą być montowane bezpośrednio przy szybie w wersji 25mm i 16mm lameli jak i na ścianie/suficie 50 mm lamele. Sterowanie żaluzją odbywa się za pomocą sznurka z pokrętłem bądź łańcuszka umożliwiającego regulację kierunku i ilości wpadającego światła. Możliwość zastosowania bocznego prowadzenia żyłkowego pozwala na uchylanie okna i pozostawienie żaluzji w dowolnej płaszczyźnie.

Spoglądając na okna wielu domów, nie trudno zauważyć, że najpopularniejszymi osłonami okiennymi od wielu lat są żaluzje wykonane z lekkiego aluminium. Tego typu osłony okienne miały swoją premierę na polskim rynku wiele lat temu i wielu klientów przyzwyczaiło się do nich. Popularność tego produktu jest konsekwencją jego funkcjonalności oraz trwałości. Nasza oferta obejmuje aluminiowe osłony okienne w wielu wymiarach systemach i kolorach. Podstawowe wymiary żaluzji aluminiowych, a raczej listew, z których zbudowane są takie żaluzje to 16mm, 25mm i 50mm.

.

Żaluzja pozioma aluminiowa posiada stalową rynnę górną oraz dolną, a także aluminiowe lamele. W standardzie posiada drabinkę sznurkową w kolorze zbliżonym do lameli.

Żaluzje aluminiowe 25 mm

*Kaseton (stalowy) o wymiarach 30×20 mm

*Lamele w kolorze standardowym lub drewnopodobnym

*Obciążnik (stalowy) o wymiarach około 5mm

*Mocowanie żyłkowe,  dzięki któremu żaluzja nie przechyla się razem z oknem w czasie jego uchylania

*100cm wysokości po zwinięciu żaluzji to około 4cm

*Patyczek do sterowania żaluzji  w kolorach standardowych zawsze jest przeźroczysty, w opcji drewnopodobnej patyk drewniany zbliżony pod kolor lameli

*W opcji VENUS koralik biały lub ciemna czekolada

Żaluzja aluminiowa 50 mm

*Kaseton (stalowy) o wymiarach 58x51mm

*Obciążnik (stalowy) o wymiarach 18mm

*100 cm wysokości po zwinięciu żaluzji to 3,5cm (opcja sznurkowa) oraz 4,5cm (opcja taśmowa)

*Lamele w kolorach standardowych lub perforowane (dziurkowane)

*Za dopłatą: sterowanie łańcuszkowe (plastikowy lub metalowy), drabinka taśmowa 25mm lub 38mm, prowadzenie boczne na lince stalowej

*Standardowe sterowanie sznurkowe w kolorze zbliżonym do koloru lameli

*W przedziale szerokości 300-700mm sterowanie znajduje się po przeciwnych stronach

*Ze względu na jej ciężkość nie polecamy montowania jej do sufitu podwieszanego

Comments are closed.