fbpx

aluminium

Żaluzje aluminiowe poziome służą do regulacji naturalnego oświetlenia, ukrycia wnętrza przed spojrzeniami z zewnątrz bez ograniczania dostępu światła. Latem doskonale chronią pomieszczenia przed przegrzaniem obniżając temperaturę wewnątrz o 7-9°C (aby osiągnąć taki efekt należy wietrzyć pomieszczenia nocą, a w dzień trzymać okna zamknięte z opuszczonymi żaluzjami). Zimą dzięki żaluzjom temperatura w pomieszczeniu zwiększa się o 2°C. 

Żaluzje aluminiowe są dość trwałą inwestycją – przy normalnym użytkowaniu mogą posłużyć nawet kilkanaście lat. Czyszczenie za pomocą suchej szmatki w przypadku taśmy aluminiowej, przy lakierowanych stosujemy np. płyn do mycia naczyń. Lamele (pióra) tych żaluzji poziomych wykonane są z taśmy aluminiowej lakierowanej o szerokości 25mm (żaluzje standardowe).

Możemy również zaproponować Państwu żaluzje ISO – posiadają one wiele zalet zarówno pod względem funkcjonalnym jak i dekoracyjnym. Montaż w tzw. „światło szyby”, dekoracyjna rynna górna oraz standardowo stosowane prowadzenie boczne na żyłkach powodują, iż żaluzja tworzy z oknem jednolitą całość. Podnoszenie, jak również obrót lamel odbywa się za pomocą łańcuszka.

.

Żaluzje aluminiowe mogą być montowane bezpośrednio przy szybie w wersji 25mm i 16mm lameli bądź bezpośrednio do ściany i sufitu w wersji 50mm. Sterowanie żaluzją odbywa się za pomocą sznurka z pokrętłem bądź łańcuszka umożliwiającego regulację kierunku i ilości wpadającego światła. Możliwość zastosowania bocznego prowadzenia żyłkowego pozwala na uchylanie okna i pozostawienie żaluzji w dowolnej płaszczyźnie.

.

 

Z13Z9Z2

Spoglądając na okna wielu domów, nie trudno zauważyć, że najpopularniejszymi osłonami okiennymi od wielu lat są żaluzje wykonane z lekkiego aluminium. Tego typu osłony okienne miały swoją premierę na polskim rynku wiele lat temu i wielu klientów przyzwyczaiło się do nich. Popularność tego produktu jest konsekwencją jego funkcjonalności, trwałości i niewysokich cen. Nasza oferta obejmuje aluminiowe osłony okienne w wielu wymiarach systemach i kolorach. Podstawowe wymiary żaluzji aluminiowych, a raczej listew, z których zbudowane są takie żaluzje to 16mm, 25mm i 50mm.
Comments are closed.